Galimos problemos užsisakant ir turint interneto svetainę

Greitis

Google suteikia svetainėms reitingą paieškoje priklausomai nuo to, kiek svetainė atitinka lankytojo užklausą. Greitis yra vienas iš svarbiausių kriterijų: jeigu svetainė užsikrauna lėtai, lankytojai labiau linkę uždaryti tokią svetainę ir negrįžti, tad natūralu, kad Google lėtai užsikraunančias svetaines rodo žemiau paieškos rezultatuose.

Nors Wordpress šiandien yra populiariausia turinio valdymo sistema pasaulyje, labai lengva įsitikinti, kad beveik visos svetainės, sukurtos su šia TVS, bus lėtai veikiančios. Ar svetainė naudoja Wordpress, jūs galite patikrinti per WhatCMS.org, o jos veikimo greitį: su Google PageSpeed Insights. Pvz., net ir vienas iš sėkmingiausių lietuviškų verslų Boredpanda.com turi gan žemą Google greičio įvertinimą.

Koks sprendimas dėl greičio?

Yra du pagrindiniai faktoriai, kurie įtakoja greitį:

  1. Turinio valdymo sistema, jos techninis sprendimas, architektūra.
  2. Skriptų naudojimas.

Pigios svetainės retai yra greitos. Kodėl? Nes reikia kažką aukoti, norint sukurti svetainę per labai trumpą laiką. Vietoj specialiai konkrečiam klientui pritaikytų techninių sprendimų yra paimamas Wordpress paruoštukas-monstras, t.y. variantas, kai sistemoje priktauta visko, ko gali prireikti, ir uždedamos varnelės, ką įjungti. Ir pvz. tam, kad veiktų kokia nors paprasčiausia forma, naudojama 10 neoptimizuotų skriptų, nors galėtume padaryti tai be jokių skriptų.

Kompetencijos stoka

Kai užsakoma mažesnio biudžeto interneto svetainė, maždaug 100-500 €, šiame segmente yra didžiausia konkurencija ir labai daug pasiūlymų. Iš esmės ir visiškas naujokas ir profesionalas galėtų padaryti paprastą reprezentacinę svetainę už 500 € ir abiems tai būtų pelninga: naujokui, nes jis nemokės jokių mokesčių, ir šiaip gyvena su tėvais, tad papildomi 500 € jam yra labai daug, o profesionalui — nes jis turi gerai atidirbtą sistemą ir gali padaryti paprastą svetainę per kelias valandas. Ir svetainės net gali atrodyti panašiai, kai vertintojas neturi žinių suprasti, kas yra kitaip, bet visgi, bus keli labai esminiai skirtumai: profesionalo svetainė bus kokybiškesnė ir laikui atspari, o naujokas sugeba tik uždėti varneles ir suklijuoti monstrą iš Wordpress plugin'ų, o ateityje, kai prireiks padaryti didesnį pakeitimą, jis tiesiog užstrigs. Arba jeigu svetainėje atsiras problemų, kas nors užluš (o su Wordpress svetainėmis tai atsitinka nuolat), jis nežinos ką daryti ir teks samdyti profesionalą, arba įmonę, kur yra realus programuotojas (brangiai apmokamas), kuris moka programuoti ir supranta viską giliau.

Šiandien kiekvienas gali sukurti svetainę nemokamai, aš net dalinuosi kaip tai padaryti. Bet profesionalo produktas visada bus efektyvesnis.

Terminų vilkinimas

Vis gauname užklausas užbaigti ar perdaryti projektą, nes dega terminas, o pradinis svetainės kūrėjas tiesiog vilkina laiką. Kai rašomas šis straipsnis, gavome užklausą dėl projekto, kurį turėjo užbaigti liepos mėnesį, bet vis dar nepabaigė iki spalio. Nors pagal mūsų įverinimą, projektą įmanoma padaryti per dvi savaites.

Kaip išvengti termino vilkinimo? Kaip suprasti, kad svetainės kūrėjas atliks darbą laiku?

  • Rekomendacijos, social proof. Jeigu žmogus ką nors padarė gerai 100 kartų, sugebės padaryti ir jums.
  • Sutartis su baudomis. Mes nebijome sutarčių, ir jeigu yra poreikis sukurti projektą greitai, galime drąsiai pasirašyti sutartį, kurioje bus numatytas bonusas už greitą darbą, ir didelės baudos už termino nesilaikymą. Jeigu planuojate skubų projektą, iš tikrųjų kartais net nebūtina pasirašyti sutarties su baudomis, bet užtenka paklausti, ar svetainių kūrėjas pasiruošęs tokioms sąlygoms.

Bus pratęsimas

Užsisakyti svetainę